Jak przeprowadzić adopcję edukacyjną?

airport transfers faro

Jak przeprowadzić adopcję edukacyjną

Najpierw przemyśl!

Umożliwienie edukacji jest najlepszym sposobem na lepsze i szczęśliwsze życie a gest ten jest prawdziwym przejawem miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Jednak decyzja ta powinna być dobrze przemyślana, bo mimo że nie jest to zobowiązanie formalne to jest to zobowiązanie natury moralnej.

Podejmując się wspierania dziecka dajemy mu mocne oparcie i spokój, że niezależnie od sytuacji finansowej jego prawdziwej rodziny, jego warunki bytowe nie będą zagrożone. Nie chodzi tu o jednorazową zapomogę a regularne, coroczne wpłaty, które powinny być kontynuowane do momentu ukończenia szkoły.

Warto również wiedzieć, że dla tych wszystkich dzieci niezmiernie ważne jest to, kto jest ich „drugim” rodzicem. Każdy z nich dokładnie wie skąd ta osoba pochodzi oraz jak ma na imię. 2-3 razy do roku każdy uczeń pisze indywidualny list dla swojego sponsora, a raz w roku wysyłane jest także jego aktualne zdjęcie oraz zestawienie bieżących wyników. Otrzymanie odpowiedzi na te listy sprawia każdemu z nich ogromną radość. Korespondować można częściej. Można również wysyłać małe upominki a nawet odwiedzić swojego podopiecznego podczas wycieczki do Nepalu. Pozwala to na zbudowanie wyjątkowej relacji o ile tylko chcemy się w nią zaangażować.

Skontaktuj się z nami!

My jesteśmy łącznikiem. Kontakt z Nepalczykami to nie tylko bariera językowa, ale przede wszystkim kulturowa. Pomożemy Ci wybrać ucznia odpowiedniego dla Ciebie i jednocześnie w danym momencie wymagającego najpilniejszej pomocy. Następnie pomożemy przejść przez cały proces ustalania szczegółów. Uzbrój się w cierpliwość. Tam czas płynie inaczej.

Wykonaj bezpośredni przelew na konto szkoły.

Nie podejmujemy się pośredniczenia w przekazywaniu Twoich pieniędzy. Nie mamy nawet takiej możliwości z formalnego punktu widzenia. Celem projektu Szansa dla Nepalu i grupy ludzi zjednoczonych wokół niego jest połączenie sponsorów – rodziców i uczniów więzami adopcji edukacyjnej, która nie wymaga dodatkowych pośredników. Daje to także gwarancje, że cała kwota trafi do tych konkretnych osób dla których jest przeznaczona.